Żywy Różaniec

Wspólnotę Żywego Różańca w pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na zmianę tajemnic różańcowych o godzinie 16.15 i na modlitwę różańcową, a także na Mszę o godz. 17.00, podczas której proszę o podjęcie czytań mszalnych z modlitwą wiernych.

PIERWSZE SOBOTY MIESIĄCA

13 maja 1917 roku w Fatimie Najświętsza Maryja Panna ukazała się trojgu dzieciom. Poleciła im:

–  codzienną modlitwę różańcową; –  pokutę za grzeszników; –  a dla uproszenia pokoju w świecie, nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi (tzw. pierwsze soboty miesiąca).

Mimo danego nam czasu, mija 100 lat a prośba Maryi o nabożeństwie pierwszych sobót wciąż jest mało znana i przez niewielu praktykowana. Jest to ostatnie niewypełnione żądanie Matki Bożej Fatimskiej. Matka Boża Fatimska poleciła , aby odprawiać nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca. Do każdego, kto je odprawi, Matka Boża przybędzie w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia. Praktykowanie tego nabożeństwa oddala widmo wojny i sprawi, że Rosja ostatecznie się nawróci.

WARUNKI ODPRAWIENIA NABOŻEŃSTWA PIĘCIU PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA

  1. Spowiedź święta w pierwszą sobotę miesiąca (może być także kilka dni wcześniej lub później).
  2. Komunia Święta w pierwszą sobotę miesiąca (Musimy być w stanie łaski, jeżeli spowiedź jest w innym dniu ).
  3. Różaniec w intencji wynagradzającej w pierwszą sobotę miesiąca. Jedna część (pięć tajemnic)
  4. 15-minutowe rozważanie na temat jednej lub wielu tajemnic różańcowych w pierwszą sobotę miesiąca. Każdy z warunków podejmujemy w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi.