Ogłoszenia Duszpasterskie

WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE

Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej

05 kwietnia 2020 roku

http://swjacek.c0.pl/

Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia.
Jak Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas.
Prośmy o łaskę, abyśmy w nadchodzącym czasie przeżyli z Jezusem szczery żal z powodu naszych nieprawości po to, aby przeżyć prawdziwą radość
z powodu nowego życia, które ofiaruje nam Zmartwychwstały.

 1. W najbliższe trzy dni Eucharystia o godz. 00 i 18.00przed i po każdej
  Mszy Św. służymy posługą Sakramentu Pojednania.
 1. W dalszym ciągu obowiązują Rozporządzenia Ministra Zdrowia
  o ograniczeniu zgromadzeń religijnych do 5 osób
  . Z tego powodu LITURGIA TRIDUUM PASCHALNEGOWieki Czwartek Wielki Piątek Wielka Sobota w naszej Parafii odbędzie się o godz. 18.00.

***Zachęcamy wiernych do współudziału w celebracjach Wielkiego Tygodnia za pośrednictwem środków społecznego przekazu, naszych mediów diecezjalnych, a szczególnie do łączności z Ojcem Świętym poprzez transmisje liturgii sprawowanych pod jego przewodnictwem w Watykanie.

***W Niedzielę Palmową przygotujmy palmy, nawet jeśli nie będziemy uczestniczyć w Mszy świętej z poświęceniem palm. Przygotowane palmy mogą być tego dnia szczególną ozdobą w oknach domów, jako wyznanie wiary i znak powitania Chrystusa wstępującego do Jeruzalem.

***Zachęcamy wiernych do odprawienia w Wielki Piątek w domach
Drogi Krzyżowej, do modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia o g. 15:00, do odśpiewania Gorzkich Żali, a także do szczególnego uczczenia Chrystusa Ukrzyżowanego w znaku krzyża w Naszych domach.

*** W Wielką Sobotę NIE odbędzie się tradycyjne święcenia pokarmów.

Zamiast tego dokonajmy obrzędu błogosławieństwa posiłku w domu, przed śniadaniem wielkanocnym. Tekst tego obrzędu do pobrania ze strony internetowej https://archiczest.pl/zaw/zalaczniki/1516958466/1585136582.pdf Ufamy, że przeżycie wielkanocnego posiłku w rodzinie, ze wspólną modlitwą i błogosławieństwem, będzie dla rodzin wielkim duchowym pożytkiem;

 1. ***Telewizja Polska przeprowadzi transmisje liturgii Triduum Paschalnego z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Nabożeństwa w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę będą rozpoczynały się o godz. 18.00.

***  W  Niedzielę Wielkanocną Msze św. w naszym kościele o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00 i 17.00.   W TVP1 transmisje dwóch Mszy Świętych: o godz. 7.00 z Bazyliki Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach, a o godz. 11.00 z Watykanu wraz z papieskim błogosławieństwem Urbi et Orbi.

*** W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00 i 17.00.  W TVP1  transmisja Mszy św. o godz. 7.00 z Bazyliki Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, a o godz. 12.00 na tej samej antenie – modlitwa Regina Coeli z Watykanu.

 1. W tym trudnym czasie i w duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy
  działalność „Caritas” kupując w Parafii: Świecę wielkanocną – 10 zł

    tygodnik katolicki Niedziela i miesięcznik Dobre Nowiny.